fbpx

igneli-1100 yıldan uzun süredir kullanılan en eski epilasyon yöntemidir. Koyu olan kılların yanısıra sarı, beyaz, kızıl ve ince olan kıl köklerinde de etkili olan epilasyon yöntemidir. Deriden sokulan bir iğne aracılığıyla kıl köküne elektrik akımı verilir. Bu akım kıl kökünü yakarak harap eder. Yanmış kıl bir cımbız yardımıyla alınır. Her kıl için bu işlem tekrarlandığından uygulama süresi kıl yoğunluğuna göre değişebilir.

Özellikle yoğun kıl bulunan bölgede yapılması çok zaman alır. Yapan kişinin bu konuda uzman olması önemlidir. Akım tam kıl köküne verilemezse uygulamadan sonuç alınamaz. Her kişiye özel bir iğne kullanılması gerekir.

Seans sayısı uygulanan alandaki kılın yoğunluğuna ve kılın uzama zamanına göre değişir. Seans aralıkları başlangıçta 1- 2 hafta gibidir. Seanslar ilerledikçe seans aralıkları açılır.

Her renk kıla etkili bir yöntemdir. Ağrılı olması, leke yapabilmesi, uzun sürmesi nedeniyle ustalık gerektiren ve mutlaka uzman estetisyenler tarafından steril koşullarda uygulanması gereken bir yöntemdir.

İğneli epilasyon yönteminde küçük ince bir iğne kıl köküne kadar sokularak, elektrik akımı verilir ve oluşan yanık kıl kökünü harap eder. Kalıcı sonuç için çoklu uygulama gerekir.

Tüm merkezlerimizde iğneli epilasyon uygulaması uzman estetisyenlerimiz tarafından yapılmaktadır.