fbpx

Kimyasal Peelıng

Cildin yıpranmış, tazeliğini ve parlaklığını kaybetmiş üst tabakasının soyulmasını ve dökülmesini sağlayarak daha sağlıklı ve canlı tabakanın ortaya çıkarılması işlemidir Peeling uygulaması sonrasında cilt yüzeyi taze ve berrak bir görünüm alır. Matlığın giderilmesi ile canlı parlak bir ifade oluşur. Akne izleri azalır, tıkalı gözenekler açılarak cilt nefes alır ve yenilenir. İnce çizgiler azalırken dolgun bir görüntü oluşur.

Kimyasal Peeling’in Faydaları

Gözaltı ve ağız çevresindeki çizgileri
Güneş ışınlarının zararlarının ve kalıtsal faktörlerin neden olduğu kırışıklıkları (sarkmış, derin kırışıklıklar dışında)
Yara ve sivilce izlerini
Güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri, çiller, doğum kontrol ilaçlarının neden olduğu lekeleri gidermeye yardımcı olur.
Cilt yüzeyi daha taze ve berrak bir görünüm alır.
Matlığın giderilmesi ile canlı bir ifade oluşur.
Akne izleri azalır, tıkalı gözenekler açılarak cilt nefes alır.
İnce çizgiler azalırken dolgun bir görünüm oluşur.
Peeling işlemi ile cildin yenilenmesi sağlanır.

Kimyasal Peeling Nasıl Uygulanır?

Cildin temizlenmesinden sonra özel peeling solüsyonları uzman tarafından cilde uygulanır ve belli bir süre bekletilir. Nötralizasyon işleminden sonra nemlendirici ve güneş koruyucu uygulanır. Bu işlem cildin yıpranmış üst tabakasının soyulmasını ve dökülmesini sağlayarak zemindeki daha canlı tabakayı ortaya çıkarır.

Uygulama süresi;

Uygulamadan yanıt alabilmek için 2-4 haftalık aralar ile 6-8 seans, cildin kazandığı tazeliği korumasını sağlamak için ise her 2 ayda bir uygulamanın tekrarlanması önerilir. Yüzeysel peelinglerde 3-5 gün süresince ciltte kızarıklık oluşabilir.

Peeling Sonrasında;

Uzman tarafından önerilen nemlendirici ve koruyucu preparatlar kullanılmalıdır. Güneşten korunmalıdır. İlk 3 gün kozmetik ürün kullanmamaya, makyaj yapmamaya ve sıcak duş almamaya özen gösterilmelidir.