fbpx

Pigmentlerin epidermise yerleştirilmesi klasik kalıcı makyaj kıl tekniğinde kullanılan iğnelerden 3 kat daha ince ve çoklu iğneler kullanılarak yapılır. Rengi yüzeye yakın yerleştirdiğimiz için net ve çok ince görünür.

Bu yöntemde kullanılan pigmentler asıl kaş renginize uyması ve kaşlarının halen mevcut ise bunlarla mükemmel şekilde uyum sağlamak üzere formüle edilmiştir. 1-1.5 saat süren bu uygulama sonunda doğal, kusursuz ve dolgun görünümlü bir kaş elde edilir.

Yapılan uygulamanın kalıcılığı kişiye ve o kişinin metabolizma hızına bağlı olarak 1 ila 3 yıl arasında değişiklik göstererek kalır.

Eda KIRLANGIÇ
Kalıcı Makyaj Uzmanı

3D Kıl Tekniği1

Kıl tekniği ile kaş kontör uygulaması kendi kaşlarınızın renginde ve yönünde kıl görünümlü çizgiler uygulanarak yapılır.
Bu teknik sayesinde en doğal görüntü elde edilir.

Dolgu Tekniği2

Kaş kontür dolgu tekniğinde, kaşların arasındaki tüm boşluklar doldurularak yapılır. Uygulama sırasında Micropigmentation tekniği kullanılır. Dolgu tekniği ile yapılan uygulamalar daha uzun süre kalıcıdır.

Gölgeleme Tekniği3

Gölgeleme tekniği, kıl tekniği ile dolgu tekniğinin bir arada uygulamasıdır. Önce kıl tekniği uygulanarak kaşlarda doğal bir görünüm sağlanır. Daha sonra kalıcılık için kaşların arasındaki boşluklar doldurulur.

Merak edilen sorular ve cevapları

Kaş kontürü nedir, nasıl yapılır?

Zamanla eksilen ve araları açılan kaşları daha dolgun bir görünüme kavuşturmak için yapılan kalıcı makyaj uygulamasıdır. Kaş kontürü yaptıran kişiler her gün kaşlarını kaş farı ile boyamak zorunda kalmazlar. Güzel bir tasarımda sabitlenmiş olan kaşları uzun süreli olarak kullanabilirler.

Microblading kıl tekniği nasıl yapılır?

Kıl tekniği ile kaş kontürü işlemi son dönemde doğal görünümü sebebiyle bayanların sıklıkla tercih ettiği bir uygulamadır. Bu işlem; kişinin kendi kaşlarının renginde ve yönünde kıl görünümlü çizgiler ile cilt altına kalıcı makyaj boyaları ile yapılır. Bu işlem sırasında en önemli konu doğru renk/pigment seçimidir. Kişinin kendi kaşları ile aynı renkte ve aynı kalınlıkta yapıldığında çok doğal bir görünüm elde edilir. Karşıdan bakan bir kişinin kıl tekniği ile yapılan kalıcı makyaj işlemini fark etmesi oldukça zordur.

Kaş kontörü ne kadar kalıcıdır?

Kıl tekniği ile yapılan uygulamaların kalıcılık süresi, kişinin cilt tipine göre değişmekle birlikte ortalama 1 senedir. Dolgu tekniği ile yapılan uygulamalar bu süre daha uzun olmaktadır.

Kaş kontörü sonrası renk değişir mi?

Kaş kontürü sonrasında renk değişimi istenmeyen bir durumdur. Kişinin cilt tipine uygun teknik ve doğru renk seçilirse kaş kontürü kalıcı makyaj işleminde renk değişimi yaşanmaz. İşlemden hemen sonra kaşlar daha koyu bir görümde olur, ancak 10 gün içerisinde kaşların rengi açılarak ideal rengine kavuşur. Kaşların zamanla kırmızı veya griye dönmesi kişinin cilt alt tonu rengi ile ilgilidir. Cilt alt tonu rengi soğuk olan kişilerin renk seçimini sıcak yapmaları gereklidir. Aksi halde işlem sonrasında kaşlar griye dönmeye başlayacaktır.

Microblading fiyatları

Kaş Kontür fiyatları kullanılacak olan tekniğe ve kişinin cildinde daha önce uygulama olup olmadığına göre farklılık göstermektedir. Her cilt tipi için uygun olan teknik farklıdır. Bu sebeple sizin cildinize en uygun tekniğe karar vermek için lütfen ücretsiz bir ön görüşme randevusu alınız.

Kaş kontörü yaparken acır mı?

Kalıcı Makyaj uygulamalarının tamamı lokal anestezi kremleri kullanılarak yapılır. Bu sayede kişi uygulama sırasında herhangi bir acı hissetmez.

İşlem süresi ve sonrası bakımı?

Kalıcı Makyaj uygulamarında ortalama işlem süresi 2 saat kadardır. İlk seanstan yaklaşık 3 hafta sonra kontrol seansı vardır. Kaş kontür uygulaması sonrasında ilk 1 hafta süresince uygulama yapılan bölgenin su temasından kaçınılmalıdır.