Kalıcı Makyaj

AS Estetik, 1998 yılından bugüne vermiş olduğu güçlü ekip, uzman kadro, modern mimari, ileri tıbbi donanım, ve en son teknoloji ile 4 farklı lokasyonda 31 farklı hizmetimizle estetik alanında güzellik merkezi ve poliklinik hizmetleri sunmaktadır.

KALICI MAKYAJ NEDİR? 

Kalıcı makyaj veya daha doğru ismiyle ‘’Mikro Pigment uygulaması’’ mikro, steril ve tek kullanımlık bir iğne ile doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına aşılanması işlemidir.

Bu alerjik olmayan, ciltlerde özellikle yüz ve vücut kullanımı için tasarlanmış olup, katkı ve koku maddesi içermez. Kalıcı makyajın dövme ile karıştırılmaması gereklidir, ama aynı şekilde uzun yıllar ciltte kalarak doğal görünümü korur. Daha çok kozmetik-dövme sayılabilecek bu işlem sayesinde kaş, göz çizgisi veya dudaklarda doğal cilt renginizle uyumlu etkiler yaratılabileceği gibi bazı ufak kusurlar kapatılabilir. Şekil bozuklukları giderilebilir. Böylece daha düzgün, bakımlı ve genç bir görünüm kazanılabilir.
Mikro Pigmentasyon, halk arasındaki adı ile kalıcı makyaj, aslında semi permanant, yani yarı kalıcıdır. Nedenine gelirsek;
Mikro pigmentasyonda kullanılan pigmentler, boya maddeleri, zamanla hücrelerin fizyolojik fonksiyonu olan FAGOSİTOZ ile yok olurlar. Hücre, pigmenti içerisine alır, parçalar ve yok eder. Diyebiliriz ki, mikro Pigmentasyon 2-3 senede yok olur, ancak yinede bu durum cilt tipi ile bağımlıdır, bazı ciltlerde pigmentler tamamıyla yok olmaz bazı gölgeler kalabilir. Burada özellikle vurgulamak gerekir ki kullanılan boya maddelerinin kesinlikle, organizmaya zararlı etkisi söz konusu değildir. 

Kalıcı Makyaj Kullanım Süresi Ne Kadar?

Kalıcı makyajın ömrü genel olarak 2-5 yıl arasındadır. Ancak bu süre kişinin cilt yapısına, yaşına ve yaşadığı çevresel faktörlere göre değişir.
Deri altındaki renkli pigmentler cilt yenilendikçe azalır, solar ve sonunda tükenir. Bu nedenle kalıcı makyaja belli aralıklarla rötuş yapılması gerekir. Açık renkli ciltler esmer ciltlerden daha hızlı yenilenir. Bunun sonucu olarak da kalıcı makyaj da ki kalıcılık süresi kısalır. Ayrıca yaş ilerledikçe yenilenmesi yavaşladığından kalıcı makyajın ömrü uzar. 

Kalıcı Makyaj Hangi Bölgelere Uygulanır?

Dudak Kontürü: Dudak çevresindeki asimetrik bozuklukların şekillendirilmesi, ince dudakların daha dolgun gösterilmesi ve renklendirme amaçlı yapılan işlemdir. Dudak kontürü sonrası 1- 2 saat kişinin dudaklarını çok fazla oynatmaması, sigara tüketmemesi ve suyu pipetle içmesi gerekir.
Kaş Kontürü: Kaş yapısı bozuk, seyrek ya da kaşlarını kaybetmiş kişiler için kurtarıcı bir yöntemdir. Kişiye özel olan yüz hatlarına uygun bir tasarım yapıldıktan sonra işlem gerçekleştirilir. İşlem sonrası mükemmel kaşların yanı sıra bakışların daha etkileyici hale gelmesi de dikkat çeker.
Eyeliner: Eyeliner işlemi ile isteğe bağlı olarak gözleri olduğundan iri göstermek mümkündür. Ayrıca düşük ya da çekik göz şikâyetleri de Eyeliner işlemi ile çözüme kavuşturulabilir. Medikal makyaj uygulamalarından hemen önce anestezi kremleri kullanıldığı için işlem sırasında herhangi bir acı hissedilmez.
Dipliner: Sadece kirpik dibine uygulanan eyeliner işlemidir. Dipliner işleminde de bakışları daha etkileyici hale getirerek gözleri olduğundan iri göstermek mümkündür.

Kalıcı Makyaj Kimlere Uygulanmaz?

Kalıcı makyajın belirli zararları bulunmaktadır. Özellikle uygulama yaptırmaması gereken kişiler şunlardır;

  • Hamile ya da emziren kadınların,
  • Göz çevresinde iltihaplanma, alerji, arpacık problemi yaşayan kişilerin
  • Mantar, siğil vb. cilt rahatsızlığı yaşayan kişilerin kalıcı makyaj yaptırması sakıncalıdır.

-Tanıtımı yapılan içerikler kişiden kişiye , hormonal yapıya göre değişkenlik gösterebilir.

Instagram

@aspoliklinigi

@aspoliklinigi
Teklif İste

Bu sitede kullanıcı deneyimini geliştirmek ve sitenin verimli çalışmasını sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için Çerez Politikamızı okuyun.