Medikal Cilt Bakımı

AS Estetik, 1998 yılından bugüne vermiş olduğu güçlü ekip, uzman kadro, modern mimari, ileri tıbbi donanım, ve en son teknoloji ile 4 farklı lokasyonda 31 farklı hizmetimizle estetik alanında güzellik merkezi ve poliklinik hizmetleri sunmaktadır.

Medikal Cilt Bakımı Nedir? 

Medikal cilt bakımı, AS Estetik güzellik salonlarında dermokozmetik ürünlerle yapılan bir uygulamadır. Medikal Cilt Bakımı; cildin canlılığını tekrar kazandırmaya, ciltte biriken yağ, siyah nokta, makyaj kalıntıları gibi cildi solgun görünmesine neden olan etkenlerden arındırmaya, nem kapasitesini artırmaya, cildin üst katmanının (epidermisin) daha canlı daha sağlıklı görünmesini sağlamaya yönelik adımlardan oluşur. 

Her kişide yaşından kaynaklı olarak farklı cilt sorunları ortaya çıkar. Bu yüzden AS Estetik güzellik salonlarında medikal cilt bakımı uygulaması öncesinde cilt analizi yapılarak kişinin cilt problemine hareket edilir ve buna uygun bir yöntem belirlenir. AS Estetik güzellik salonlarında yapılan medikal cilt bakımı uygulamalarında oluşan farklı durumlar için cilt bakım ürünleri ve cihazları ile cildinizin ihtiyaçlarına göre kişiye özel bakım sunulur.

Medikal Cilt Bakımı Aşamaları Nelerdir?

AS Estetik Güzellik Salonlarında gerçekleştirilecek medikal cilt bakımı uygulamasında öncelikle cilt analizi ile cildin ihtiyaçlarının belirlenmesi sağlanır. Cilt yağ, makyaj kalıntıları gibi yan etkenlerden arındırılarak peeling için sağlıklı bir ortam oluşturulur. Sonrasında dermokozmetik ürünler ile cilt ölü hücrelerden arındırılır. Jetpeel ile cildin alt katmanına kadar inen süpersonik akımlarla gözenek temizliği sağlanır. Ardından buhar terapi ile cildin gözenekleri açılır ve cilt yumuşatılır. Derindeki siyah nokta ve yağ butonları uzmanlarımızın temizleme işlemi uygulaması sonrasında ciltten uzaklaştırılır. Temizlenmiş cilt dezenfekte edilir. Cildin ihtiyacı dahilinde ultrasound ile kolajen doku uyarılır. Cilt sorununa yönelik serum ve oksijen terapi ile cilt altı beslenir. Açık gözenekler aracılığıyla vitamin desteğine doyan cildin sıkılaşması için cilt tipine uygun maskeler kullanılır. AS Estetik Güzellik salonu uzmanları tarafından cilt tipine göre uygulanacak nemlendiriciler, cilt masajı ile cilde iyice yedirilir. Son adım olarak ise güneş koruyucu eşliğinde cilt bakımı işlemi tamamlanır. Tüm bu süreç esnasında cildinizin ek bir bakıma ihtiyaç duyması durumunda AS Estetik güzellik salonu  uzmanları gerekli bakımı cildinize uygular. 

Medikal Cilt Bakımı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?  

Medikal cilt bakımı sonrasında ortaya çıkan taze ve yeni cildin dış etkenlere hazır olmaması nedeniyle işlem sonrasında birkaç gün cildin güneşin zararlı etkilerinden korunması adına güneş koruyucu kullanılmasını öneririz. Buna ek olarak kimyasal ürünlerle temastan kaçınılmasını, uygulama sonrasındaki 3 saat boyunca cilde su değdirilmemesini ve sigara içilmemesini öneririz. İşlem yapılan gün boyunca cilde kozmetik herhangi bir ürün sürülmemesini de dikkat edilmesi gereken bir husus olarak görmekteyiz.

Tanıtımı yapılan içerikler kişiden kişiye , hormonal yapıya göre değişkenlik gösterebilir.

Instagram

@aspoliklinigi

@aspoliklinigi
Teklif İste

Bu sitede kullanıcı deneyimini geliştirmek ve sitenin verimli çalışmasını sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Daha fazla bilgi için Çerez Politikamızı okuyun.